PROFILY,  REVÍZNE DVIERKA,  MAGNETY

Search
Filter by Custom Post Type
Stránky
Produkty

PROFILY, REVÍZNE DVIERKA, MAGNETY

Search
Filter by Custom Post Type
Stránky
Produkty

ÚDRŽBA PROFILOV

       

BEŽNÁ ÚDRŽBA

Na čistenie kovových profilov nesmú byť používané kyslé a zásadité čistiace prostriedky (napr. SAVO KÚPEĽŇA alebo SAVO KUCHYŇA). Môže dôjsť k poškodeniu povrchu profilov (u surových materiálov z hliníka a mosadze k sčernaniu, u eloxovaných profilov k poškodeniu eloxu). 

K bežnej údržbe všetkých kovových profilov odporúčame napr. prostriedok SAVO UNIVERZÁL, pre dosiahnutie správneho čistiaceho účinku je potrebné dôsledne dbať návodu uvedeného na obale .

Na čistenie a údržbu plastových profilov možno použiť SAVO UNIVERZAL, SAVO KÚPEĽŇA, SAVO KUCHYŇA.

MATERIÁLOVÉ VLASTNOSTI A ŠPECIÁLNA ÚDRŽBA

HLINÍKOVÉ A ELOXOVANÉ PROFILY

Ukončovacie profily z prírodného hliníka sú vhodné do interiérov, menej vhodné sú do exteriérov a prostredí so zvýšenou vlhkosťou, kde môže dôjsť k ich oxidácii a tým k postupnému stmavnutiu. Sú citlivé na prostriedky ako sú malta, cement, vápno, ktoré pôsobia alkalicky a preto je potrebná zvýšená opatrnosť pri ich zabudovaní.

Pre odstránenie oxidovanej vrstvy sú určené špeciálne čistiace prostriedky, napr Silichrom. Pri čistení nie je vhodné používať príliš hrubé textílie alebo drôtenky.

Eloxované profily lepšie odolávajú poveternostným vplyvom a vlhkosti, preto sú vhodné do interiérov a exteriérov. Sú však tiež citlivé na alkalické prostriedky.

Leštené hliníkové profily sú vhodné len ako dekoračné profily do suchých priestorov. Nie sú vhodné do exteriérov a vlhkých priestorov (napr. kúpeľňa). Odľahčené hliníkové profily nie sú vhodné na ukončenie nášľapnej hrany schodu.

MOSADZNÉ PROFILY

Vyznačujú sa vyššou pevnosťou než hliníkové profily. Sú vhodné do interiérov, menej vhodné sú do exteriérov a prostredí so zvýšenou vlhkosťou, kde môže dôjsť k ich oxidácii. Profily tak môžu časom stmavnúť a získajú tzv patinu. Sú citlivé na prostriedky ako sú malta, cement, vápno, ktoré pôsobia alkalicky, a preto je potrebná zvýšená opatrnosť pri ich zabudovaní. Pre odstránenie oxidovanej vrstvy sú určené špeciálne čistiace prostriedky, napr SITOL, Silichrom. Pri čistení nie je vhodné používať príliš hrubé textílie alebo drôtenky.

Leštené mosadzné profily sú vhodné len ako dekoračné profily do suchých priestorov. Nie sú vhodné do exteriérov a vlhkých priestorov (napr. kúpeľňa). Odľahčené mosadzné profily nie sú vhodné na ukončenie nášľapnej hrany schodu .

 

NEREZOVÉ PROFILY

Nerezové profily klasik sú vhodné do exteriérov a interiérov. Majú výbornú odolnosť proti korózii vo vlhkom prostredí (kúpeľne).

Nerezové profily chemické majú zvýšenú odolnosť proti korózii v chemickom prostredí. Sú odolné voči kyselinám, vhodné pri kontakte s morskou vodou, sú vhodné do bazénov a chemicky náročných prevádzok .

 

CHRÓMOVÉ PROFILY

Jedná sa o mosadzné profily, na ktoré je nanesená tenká vrstva niklu a chrómu. Vrstva chrómu chráni povrch profilu pred koróziou a zvyšuje jeho tvrdosť. Chrómové profily sú vhodné do exteriérov a interiérov. Sú vhodné do vlhkého prostredia (kúpeľne).

Pri zabudovaní chrómových profilov je vhodné zarezanú časť profilu umiestniť mimo kontakt s vlhkosťou.

 

VLOŽKY DILATAČNÝCH PROFILOV

Mäkčené PVC:

materiál je odolný voči všetkým bežným čistiacim prostriedkom vrátane chlórových, napr SAVO UNIVERZAL. Odoláva tiež posypovej soli. Materiál nie je vhodný voči rozpúšťadlám ako sú ACETÓN, hexanón a pod. (dochádza k bobtnaniu materiálu).

 

Guma EPDM:

materiál je odolný voči všetkým bežným čistiacim prostriedkom vrátane chlórových, napr SAVO UNIVERZAL. Odolává takisto posypovej soli. Materiál nie je vhodný voči rozpúšťadlám ako sú ACETÓN, hexanón apod (dochádza k bobtnaniu materiálu). Materiál nie je odolný minerálnym olejom .

 

V priestoroch, v ktorých sú profily zo surových materiálov zabudované, je nutné zabezpečiť prirodzené vetranie.

Po zabudovaní NEPRIKRÝVAŤ fóliou a pod.

l

RÝCHLA SPRÁVA PRE NÁS

       

chcete sa na niečo opýtať ? neváhajte nás kontaktovať

1 + 4 =

Aries – Ivan Škvarenina

Komenského 66

927 05 Šaľa

Tel.: 0908 723 708

Email: info@profilyaries.sk

Aries – Ivan Škvarenina

Komenského 66

927 05 Šaľa

Tel.: 0908 723 708

Email: info@profilyaries.sk

[et_bloom_inline optin_id=“optin_1″]

[et_bloom_inline optin_id=“optin_1″]

Created by

Created by PROFIDIZAJN